Chmura gotowa na JPK

JPK w 2018 – co się zmieniło?

Od 1 stycznia wszystkie podmioty objęte podatkiem VAT muszą przesyłać co miesiąc elektronicznie do Urzędu Skarbowego dokument w określonym formacie (czyli właśnie Jednolity Plik Kontrolny), zawierający podsumowanie transakcji w poprzednim okresie. Elektroniczna forma pozwala na szybsze wykrywanie anomalii – np. wystawiania „pustych” faktur na ogromne kwoty. Plik JPK musi być podpisany za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego lub Profilu Zaufanego.

Uwaga: pliki JPK muszą być wysłane w ustawowym terminie, inaczej skutkować może to karą grzywny. W tym roku pierwsze pliki JPK_VAT muszą być wysłane do 25 lutego i dotyczy to również tych VAT-owców, którzy rozliczają się kwartalnie.

JPK wysyłany… z chmury!?

Czy czeka nas kolejny biurokratyczny ból głowy? Niekoniecznie! To rozwiązanie ma na celu zabezpieczenie obiegu finansowego, zapobieganie próbom wyłudzeń VAT, co jest godne pochwały z punktu widzenia uczciwego obywatela. Z kolei sam proces generowania i zarządzania plikami JPK nie musi być zmorą – o ile korzysta się z systemu chmurowego. Świetnym rozwiązaniem jest tu oprogramowanie InsERT, dostarczane z chmury przez ITMation!

Wielooddziałowe firmy otrzymują z ITMation bezpieczne, wydajne, elastyczne środowisko do instalacji aplikacji InsERT. Jedna wspólna baza Subiekta dla całej firmy pozwala na pojedynczy eksport danych o sprzedaży czyli szybsze i tańsze przygotowanie JPK_VAT. Niezależnie od tego, czy dane przekazywane są do biura rachunkowego, czy obsługiwane przez księgowego na miejscu, zawierają zawsze aktualne, spójne dane sprzedażowe.

Dla mikrofirm sprawa jest jeszcze prostsza: chmura zapewnia instalację Subiekta i Rewizora (lub Rachmistrza) w jednym środowisku i bezpośrednio z niego, z użyciem podpisu elektronicznego, wysyła się  JPK_VAT. Poza spełnieniem nowych wymogów „w pakiecie” dostajesz pewność i stabilność działania, dostępność z dowolnego miejsca i sprzętu oraz archiwizację danych (minimalnie 7 dni wstecz).

Jak skorzystać?

Zakup lub przenieś swoje aplikacje InsERT do chmury ITMation. Jak to zrobić opisujemy dokładnie tutaj. Uruchomimy Twoje aplikacje w bezpiecznym, wydajnym środowisku w modelu abonamentowym. A generowanie JPK zamiast problemu stanie się kolejną funkcją programu dostępną z każdego miejsca.